POSLEDNÍ PŘIDANÁ AKCE: Jóga v parku

Mezinárodní den jógy

21. červen 2019

Ratha Yatra, festival ozdobených vlzů

  • Kdy: 12.00 | 16.6.2019
  • Kde: Náměstí Republiky, Praha 1
  • Cena: zdarma
  • Kontakt: rathayatra.prague@gmail.com | https://www.ratha-yatra.cz/

Zveme Vás na již dvanáctý ročník pražského festivalu Ratha-Yatra – „festivalu vozů“. 
Ratha- Yatra je velkolepý festival pod širým nebem plný barev, vůní, chutí a nevšedních zážitků, který se v Indii slaví již několik tisíciletí a v šedesátých letech minulého století se dostal i do západního světa.
Praha se zařadila po bok světových metropolí a letos pořádá již dvanáctý festival Ratha-Yatra, což svědčí o jejím kosmopolitním otevřeném charakteru a umožňuje tomuto festivalu se každým rokem dále rozvíjet a rozšiřovat. 
V Londýně, Paříži, Madridu, Berlíně, Kodani, Stockholmu, Dublinu, Budapešti, Curychu, Římě, Milánu a v mnoha dalších městech Evropy i celého světa, je tento festival každoročně očekávanou atrakcí pro tisíce návštěvníků. 
Festival svou nadčasovostí a kulturní i duchovní hodnotou pomáhá ve sbližování lidí bez rozdílu rasy, přesvědčení a společenského postavení.
Letošní Ratha-Yatra v Praze proběhne v neděli 16.6. na Náměstí Republiky. V pravé
poledne začíná průvod s krásně vyzdobeným vozem centrem Prahy (tanečně hudební
průvod trvá přibližně 2,5 hodiny).
V 15 hodin začne v celém festivalovém městečku přímo na Náměstí Republiky pestrý poutavý program s tradiční indickou hudbou, chrámovým tancem Bharata Natyam, divadlem a nahlédnutím do tajů indické moudrosti.
Návštěvníci festivalu budou moci shlédnout expozici o védské kultuře a filozofii, ochutnat exotické pochoutky, zakoupit si indické zboží všeho druhu a seznámit se s propracovaným systémem dávného chrámového uctívání. Na rodiče s dětmi čeká tvořivý program v dětském koutku. 
Vstup na festival i ochutnávka indického menu je zdarma.

Sdílej